Jak się ubrać na komunię jako gość - przeczytaj, jak uniknąć gafy!

0

Sakrament Komunii Świętej jest ważnym wydarzeniem w tradycji chrześcijańskiej, dlatego w Polsce to wydarzenie ma wyjątkowo oficjalny charakter. Bardzo często jest to gustowne przyjęcie, na które zaproszonych jest dużo osób. Ze względu na mocno formalny dress code podpowiadamy, jak się ubrać na komunię jako gość, aby uniknąć gafy.

Zapomnij o spodniach jeansowych i zbyt dużych dekoltach

Komunia Święta jest uroczystością przede wszystkim religijną, której najważniejsza część odbywa się w kościele. Dlatego powinno się dostosować strój do miejsca, w którym planujesz przebywać. Zdarza się, że niektóre osoby podchodzą zbyt nonszalancko do kryteriów, jakie stawia przed nimi tradycja. Z pewnością komunia jest czymś więcej niż spotkaniem z członkami rodziny. Dlatego ogromnym nietaktem jest ubranie się w jeansy, nawet wysokiej klasy i wybranie górnej części garderoby, która składa się z dużego dekoltu.

W kościele zaleca się mieć zakryte ramiona, dlatego bardzo dobrą propozycją może być sukienka wieczorowa Bicotone o nazwie Selena, którą znajdziesz w naszym sklepie. Jej długi rękaw oraz pastelowe kolory niemal idealnie pasują do charakteru tego spotkania.

Jak się ubrać na komunię jako gość? Wszystko zależy od wieku i roli w rodzinie

Wybór stroju na komunię zależy bardzo mocno od roli, jaką pełnisz w rodzinie. Inaczej ubierze się matka dziecka, która ma nieco większą dowolność w podejmowaniu decyzji. Odmienną kreację założy na siebie chrzestna, ponieważ tutaj mile widziane są stonowane sukienki przed kolano w pastelowych kolorach.

Bardzo dużą swobodę z powodu wieku mają również osoby młode . Nastolatki mogą nieco bardziej eksperymentować, postawić na modne fasony, które sprawdzą się w trakcie uroczystości Komunii Świętej oraz podczas innych wydarzeń. Mile widziane są pastelowe, jasne barwy, które podkreślają urodę i jednocześnie dodają elegancji.

Ubierz się lekko, najczęściej komunie są w ciepłych miesiącach

Z reguły komunie planowane są od maja do czerwca, więc w miesiącach, w których mogą zdarzyć się upały. Dlatego planowanie kreacji na to wydarzenie powinno uwzględniać kryteria wizualne oraz dostosowanie do pogody. Najczęściej na dworze jest ciepło, a jedynymi chłodniejszymi miejscami w trakcie całego dnia są kościół i restauracja, w której odbywa się przyjęcie lub obiad dla zgromadzonych osób. W związku z tym, jak się ubrać na komunię jako gość?

Przede wszystkim warto postawić na naturalne materiały, które jednocześnie są oddychające i zapewniają przyjemne uczucie świeżości. Z drugiej strony powinny dawać jednocześnie trochę ochrony przed zimnymi powiewami. Zdecydowanie złym pomysłem będą ciężkie kreacje, które mają charakter mocno uroczysty, wręcz wieczorowy, tego należy unikać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium